Blog

Blog

IMO

Grupa robocza IMO dostała misję opracowania programu zadań wstępnych, które mają być realizowane do końca 2023 roku.

Więcej

Wschodnie logistyczne wrota UE

„Na wschodnich kolejowych przejściach granicznych jest tak, że nasze tory wchodzą na odległość od kilku do kilkunastu kilometrów na terytoria naszych wschodnich sąsiadów i odwrotnie; ich tory o szerokości 1520 mm wchodzą też na podobne odległości na nasze tereny przygraniczne”

Więcej

Polskie stocznie - ich specjalizacja i współpraca ze światowym przemysłem

Obecny przemysł stoczniowy zatrudnia około 100 tyś. pracowników, tworzy go około 5 tyś. firm i  blisko 12 tyś. podmiotów współpracujących. W ciągu ostatnich 20 lat z doświadczenia wiemy, że branża ta zmieniła się a mechanizmy rynkowe tworzą nowe realia biznesowe, rozwijają się nowe branże i usługi powiązane.

Więcej

Boyan Slat i jego system Ocean Cleanup wymyślony na wakacjach w Grecji

Wszystko zaczęło się w Grecji w 2011r na wakacjach. Gdy młody Holender poszedł nurkować, przeraził się ilością przywającego plastiku i że podwodny świat nie należy już do ryb, że jest pełny plastikowych toreb, odpadów, śmieci. Mnóstwo ludzi widziało to przed nim, ale to on postanowił coś z tym zrobić i miał pomysł na tyle dobry, że po wielu latach możemy obserwować jego wdrożenie.

Więcej

Z dokładnością do milimetra...

W gdyńskim porcie działa już najnowocześniejszy system GBAS-RTK. To również najbezpieczniejszy na świecie system do naprowadzania statków. Wyznacza on dokładną pozycję jednostki z dokładnością do kliku centymetrów.

Więcej

Tor wodny Świnoujście–Szczecin

Rozpoczeły się prace budowlane przy modernizacji i pogłębieniu do 12,5 metra toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Więcej