Blog

Blog

LCL czy FLC- który transport wybrać?

Jakie podstawowe różnice odróżniają transport LCL od FCL? Który z nich jest bardziej użyteczny dla klienta detalicznego?

Więcej

Transport morski kontenerowy

Zarówno transport morski jak i kolejowy z Azji ma wiele korzyści. Korzystanie z firm zajmujących się kompleksowym przewozem towarów z rynków azjatyckich do Europy jest rozwiązaniem korzystnym nie tylko pod względem finansowym ale również czasu przeznaczonego na koordynowanie przesyłki.

Więcej

Azjatyckie „stocznie złomowe”

Jak donosi pozarządowa organizacja środowiskowa NGO Shipbreaking Platform w drugim kwartale tego roku na plażę w Południowej Azji ze wszystkich 196 statków wysłanych do stoczni złomujących trafiło aż 146 jednostek. 

Więcej

Przesyłka z Chin- podstawowe informacje

Szybko rozwijająca się sprzedaż detaliczna na rynku chińskim i jego światowa ekspansja wymusiła na międzynarodowym rynku dopasowanie się do nowych standardów. Konieczne było stworzenie na lokalnych rynkach możliwości szybkiej dystrybucji zamówień z Azji przy niewielkich kosztach eksploatacyjnych.

Więcej

Nadchodzą Incoterms 2020

Trwają prace nad nowymi regułami Incoterms 2020, które są opracowywane przez Międzynarodową Izbę Handlową (ICC). Obecnie obowiązują Incoterms 2010, które weszły w życie 1 stycznia 2011 roku.

 

Więcej

Co z tym LCL’em?

LCL - Jest to bardzo często używany skrót przez „starych wyjadaczy – spedytorów”, a oznacza nic innego jak Less than Container Load czyli przesyłkę drobnicową.

Więcej