Blog

Polskie stocznie - ich specjalizacja i współpraca ze światowym przemysłem

Obecny przemysł stoczniowy zatrudnia około 100 tyś. pracowników, tworzy go około 5 tyś. firm i  blisko 12 tyś. podmiotów współpracujących. W ciągu ostatnich 20 lat z doświadczenia wiemy, że branża ta zmieniła się a mechanizmy rynkowe tworzą nowe realia biznesowe, rozwijają się nowe branże i usługi powiązane.

Więcej

Boyan Slat i jego system Ocean Cleanup wymyślony na wakacjach w Grecji

Wszystko zaczęło się w Grecji w 2011r na wakacjach. Gdy młody Holender poszedł nurkować, przeraził się ilością przywającego plastiku i że podwodny świat nie należy już do ryb, że jest pełny plastikowych toreb, odpadów, śmieci. Mnóstwo ludzi widziało to przed nim, ale to on postanowił coś z tym zrobić i miał pomysł na tyle dobry, że po wielu latach możemy obserwować jego wdrożenie.

Więcej

Z dokładnością do milimetra...

W gdyńskim porcie działa już najnowocześniejszy system GBAS-RTK. To również najbezpieczniejszy na świecie system do naprowadzania statków. Wyznacza on dokładną pozycję jednostki z dokładnością do kliku centymetrów.

Więcej

Tor wodny Świnoujście–Szczecin

Rozpoczeły się prace budowlane przy modernizacji i pogłębieniu do 12,5 metra toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Więcej

Transport morski i transport kolejowy z Chin- poradnik dla przedsiębiorców

Bardzo atrakcyjne ceny wielu produktów wpływają na coraz większą popularność importu różnych towarów z Chin. Przedsiębiorcy prowadzący współpracę z chińskimi producentami muszą jednak uważać na wiele kwestii związanych z przesyłką.

Więcej

Import drobnicy z Chin do Polski- wszystko co musisz wiedzieć

Transport drobnicy z Chin jeszcze do niedawna budził spore kontrowersje i obawy. Pokutowało przekonanie, że import z Chin, owszem, jest niezwykle opłacalny, ale tylko w sytuacji przewozu pełnokontenerowego.

Więcej