Blog

Technologie a logistyka

W miarę modernizacji gospodarki morskiej obserwujemy rosnący popyt na usługi świadczone na rzecz tradycyjnych morskich branż. Centra usług wspólnych stają się integralną częścią tego sektora. Między innymi dzięki temu trendowi Trójmiasto ma szanse wyrosnąć na światowej klasy klaster morski.

 

Więcej

Transport towarów z Chin

Coraz więcej polskich przedsiębiorców importuje towary z Chin. Taka opcja jest bardziej korzystna pod względem finansowym niż produkcja w kraju, a jednocześnie produkty z Chin są wysokiej jakości.

Więcej

US Army i gdyński terminal

Czy wiecie, że amerykańska armia regularnie korzysta z gdyńskiego terminalu? Pewnie nie. Otóż powiem wam ciekawostkę, że w tym tygodniu koleją przyjechały czołgi, które trafią do USA. 

Więcej

LCL czy FLC- który transport wybrać?

Jakie podstawowe różnice odróżniają transport LCL od FCL? Który z nich jest bardziej użyteczny dla klienta detalicznego?

Więcej

Transport morski kontenerowy

Zarówno transport morski jak i kolejowy z Azji ma wiele korzyści. Korzystanie z firm zajmujących się kompleksowym przewozem towarów z rynków azjatyckich do Europy jest rozwiązaniem korzystnym nie tylko pod względem finansowym ale również czasu przeznaczonego na koordynowanie przesyłki.

Więcej

Azjatyckie „stocznie złomowe”

Jak donosi pozarządowa organizacja środowiskowa NGO Shipbreaking Platform w drugim kwartale tego roku na plażę w Południowej Azji ze wszystkich 196 statków wysłanych do stoczni złomujących trafiło aż 146 jednostek. 

Więcej