Blog

Z dokładnością do milimetra...

W gdyńskim porcie działa już najnowocześniejszy system GBAS-RTK. To również najbezpieczniejszy na świecie system do naprowadzania statków. Wyznacza on dokładną pozycję jednostki z dokładnością do kliku centymetrów.

Więcej

Tor wodny Świnoujście–Szczecin

Rozpoczeły się prace budowlane przy modernizacji i pogłębieniu do 12,5 metra toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Więcej

Transport morski i transport kolejowy z Chin- poradnik dla przedsiębiorców

Bardzo atrakcyjne ceny wielu produktów wpływają na coraz większą popularność importu różnych towarów z Chin. Przedsiębiorcy prowadzący współpracę z chińskimi producentami muszą jednak uważać na wiele kwestii związanych z przesyłką.

Więcej

Import drobnicy z Chin do Polski- wszystko co musisz wiedzieć

Transport drobnicy z Chin jeszcze do niedawna budził spore kontrowersje i obawy. Pokutowało przekonanie, że import z Chin, owszem, jest niezwykle opłacalny, ale tylko w sytuacji przewozu pełnokontenerowego.

Więcej

Technologie a logistyka

W miarę modernizacji gospodarki morskiej obserwujemy rosnący popyt na usługi świadczone na rzecz tradycyjnych morskich branż. Centra usług wspólnych stają się integralną częścią tego sektora. Między innymi dzięki temu trendowi Trójmiasto ma szanse wyrosnąć na światowej klasy klaster morski.

 

Więcej

Transport towarów z Chin

Coraz więcej polskich przedsiębiorców importuje towary z Chin. Taka opcja jest bardziej korzystna pod względem finansowym niż produkcja w kraju, a jednocześnie produkty z Chin są wysokiej jakości.

Więcej