Blog

Transport morski kontenerowy

Zarówno transport morski jak i kolejowy z Azji ma wiele korzyści. Korzystanie z firm zajmujących się kompleksowym przewozem towarów z rynków azjatyckich do Europy jest rozwiązaniem korzystnym nie tylko pod względem finansowym ale również czasu przeznaczonego na koordynowanie przesyłki.

Więcej

Przesyłka z Chin- podstawowe informacje

Szybko rozwijająca się sprzedaż detaliczna na rynku chińskim i jego światowa ekspansja wymusiła na międzynarodowym rynku dopasowanie się do nowych standardów. Konieczne było stworzenie na lokalnych rynkach możliwości szybkiej dystrybucji zamówień z Azji przy niewielkich kosztach eksploatacyjnych.

Więcej

Nadchodzą Incoterms 2020

Trwają prace nad nowymi regułami Incoterms 2020, które są opracowywane przez Międzynarodową Izbę Handlową (ICC). Obecnie obowiązują Incoterms 2010, które weszły w życie 1 stycznia 2011 roku.

 

Więcej

Co z tym LCL’em?

LCL - Jest to bardzo często używany skrót przez „starych wyjadaczy – spedytorów”, a oznacza nic innego jak Less than Container Load czyli przesyłkę drobnicową.

Więcej

OOCL Hong Kong

Legenda. Dla „ludzi” z branży, kolejne, coraz większe kontenerowce pojawiające się na liniach z Dalekiego Wschodu, nie są już niczym zaskakującym.

Więcej

Morskie Smaczki

O czym „my” transportowcy możemy rozmawiać godzinami ??? Oczywiście o transporcie morskim! Poniżej kilka fajnych ciekawostek odgrzebanych z Internetu i z mojej głowy.

Więcej