Blog

US Army i gdyński terminal

Czy wiecie, że amerykańska armia regularnie korzysta z gdyńskiego terminalu? Pewnie nie. Otóż powiem wam ciekawostkę, że w tym tygodniu koleją przyjechały czołgi, które trafią do USA. 

Więcej

LCL czy FLC- który transport wybrać?

Jakie podstawowe różnice odróżniają transport LCL od FCL? Który z nich jest bardziej użyteczny dla klienta detalicznego?

Więcej

Transport morski kontenerowy

Zarówno transport morski jak i kolejowy z Azji ma wiele korzyści. Korzystanie z firm zajmujących się kompleksowym przewozem towarów z rynków azjatyckich do Europy jest rozwiązaniem korzystnym nie tylko pod względem finansowym ale również czasu przeznaczonego na koordynowanie przesyłki.

Więcej

Przesyłka z Chin- podstawowe informacje

Szybko rozwijająca się sprzedaż detaliczna na rynku chińskim i jego światowa ekspansja wymusiła na międzynarodowym rynku dopasowanie się do nowych standardów. Konieczne było stworzenie na lokalnych rynkach możliwości szybkiej dystrybucji zamówień z Azji przy niewielkich kosztach eksploatacyjnych.

Więcej

Nadchodzą Incoterms 2020

Trwają prace nad nowymi regułami Incoterms 2020, które są opracowywane przez Międzynarodową Izbę Handlową (ICC). Obecnie obowiązują Incoterms 2010, które weszły w życie 1 stycznia 2011 roku.

 

Więcej

Co z tym LCL’em?

LCL - Jest to bardzo często używany skrót przez „starych wyjadaczy – spedytorów”, a oznacza nic innego jak Less than Container Load czyli przesyłkę drobnicową.

Więcej