Blog

Dekarbonizacja transportu morskiego

W 2025 r. statki będą musiały zmniejszyć o 2% średnią roczną intensywność emisji gazów cieplarnianych z energii zużywanej na pokładzie- mission impossible???

Więcej

Transakcje wewnątrzwspólnotowe czyli kupowanie, sprzedawanie, transport i podatki.

Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów - na czym polega WNT? 

Kiedy WNT, a kiedy WND ---wyjaśniamy

Więcej

Prognoza na 2022r

Prognoza umiarkowanie optymistyczna.

Jak mówią analitycy sytuacja w globalnym transporcie się ustabilizuje. Wpływ na to ma szybkie dostosowywanie się  branży do dynamicznie zmieniających sie warunków i potrzeb oststcznego klienta. Covid, wielka polityka, ekonomia, zmieniający się klimat powodują zmiary, rozwój i fokus na nowe etrendy.

Więcej

Port Gdynia obsłuży teraz więcej pociągów

Zwiększymy przepustowość linii kolejowych poprzez możliwość prowadzenia cięższych pociągów przez lokomotywy elektryczne. Inwestycja usprawni warunki przewozów, zapewni oszczędność energii oraz przyspieszy manewry w zakresie przewozów intermodalnych.

Więcej

Park Logistyczny Małaszewicze

Małaszewicze dla polskich spedytorów są najbardziej znanym punktem w którym przeładowuje się 90 procent towarów sprowadzanych koleją z Chin do Europy.  Leżą one przy magistrali kolejowej E-20 z Europy Zachodniej do Azji Wschodniej i Centralnej oraz 1 km na południe od drogi krajowej nr 2 (trasa europejska E-30).

Więcej

Polski import z Wietnamu

 W 2020 roku wartość polskiego importu z Wietnamu wyniosła 3,33 mld USD, co było wzrostem względem roku poprzedniego o 6,1 %.

Więcej